Producenci

Sprzęt wspinaczkowy

Lina FTC Argiope Blue 50m z oczkiem Lina FTC Argiope Blue 50m z oczkiem
Producent: FTC
Cena:

1 199,00 zł

Cena netto: 974,80 zł

Amortyzator Cobra 2T/4T Amortyzator Cobra 2T/4T
Producent: Cobra
Cena:

87,00 zł

Cena netto: 70,73 zł

Amortyzator Cobra 8T Amortyzator Cobra 8T
Producent: Cobra
Cena:

135,00 zł

Cena netto: 109,76 zł

szt.
zobacz więcej
Bloczek Camp Naiad Pro Bloczek Camp Naiad Pro
Producent: Camp Safety
Cena:

299,00 zł

Cena netto: 243,09 zł

Bloczek Karabinek PETZL RollClip A Bloczek Karabinek PETZL RollClip A
Producent: Petzl
Cena:

209,00 zł

Cena netto: 169,92 zł

szt.
zobacz więcej
Bloczek Karabinek PETZL RollClip A Triact Lock Bloczek Karabinek PETZL RollClip A Triact Lock
Producent: Petzl
Cena:

259,00 zł

Cena netto: 210,57 zł

Bloczek Karabinek PETZL RollClip Z Bloczek Karabinek PETZL RollClip Z
Producent: Petzl
Cena:

209,00 zł

Cena netto: 169,92 zł

Bloczek Karabinek PETZL RollClip Z Triact Lock Bloczek Karabinek PETZL RollClip Z Triact Lock
Producent: Petzl
Cena:

270,00 zł

Cena netto: 219,51 zł

Karabinek DMM Ceros Karabinek DMM Ceros
Producent: DMM
Cena:

146,00 zł

Cena netto: 118,70 zł

Karabinek DMM Ultra O Karabinek DMM Ultra O
Producent: DMM
Cena:

131,00 zł

Cena netto: 106,50 zł

Karabinek DMM Zodiac Karabinek DMM Zodiac
Producent: DMM
Cena:

159,00 zł

Cena netto: 129,27 zł

Karabinek Eashook Open Petzl Karabinek Eashook Open Petzl
Producent: Petzl
Cena:

226,00 zł

Cena netto: 183,74 zł

Karabinek ISC Wizard Screwlock Karabinek ISC Wizard Screwlock
Producent: ISC
Cena:

145,00 zł

Cena netto: 117,89 zł

szt.
zobacz więcej
Karabinek KONG Mini D 80 Karabinek KONG Mini D 80
Cena:

37,00 zł

Cena netto: 30,08 zł

Sprzęt wspinaczkowy

Aby praca na wysokości była bezpieczna i efektywna, niezbędny jest odpowiedni dobór lin, uprzęży, karabinków i przyrządów asekurujących. Oprócz asortymentu przeznaczonego do wspinaczki, oferujemy także szeroką gamę produktów dostosowanych specjalnie do potrzeb arborystów – rzutki arborystyczne, proce oraz liny do rzutek arborystycznych. W naszej ofercie znajdują się również różnego rodzaju wiązania do drzew uznanych producentów, takich jak Cobra czy Gleistein Ropes.

Karabinki

Karabinki zapewniają mocne i stabilne połączenie między liną a elementami sprzętu wspinaczkowego. Są one bardzo ważne dla bezpieczeństwa podczas wspinaczki, ponieważ łączenia są najbardziej narażone na zerwanie podczas dużego obciążenia. Istnieją różne rodzaje karabinków realizujących lepiej lub gorzej konkretne zadania. Ze względu na kształt karabinka można wyróżnić między innymi karabinki owalne, d-kształtne oraz d-kształtne asymetryczne. Karabinki owalne to najbardziej klasyczny rodzaj karabinków. Ich symetryczna konstrukcja sprawia, że idealnie współpracują też z przyrządami do zjazdów, a podczepiony pod nie sprzęt nie przesuwa się. Owalny symetryczny kształt ma jednak również swoje wady – są one mniej wytrzymałe niż choćby karabinki d-kształtne. Cechują się one bardzo dużą wytrzymałością i niezawodnością kosztem większego ciężaru, który podczas wspinaczki potrafi być znacznie bardziej odczuwalny niż na ziemi. Swego rodzaju kompromisem pomiędzy stosunkowo ciężkimi karabinkami d-kształtnymi a mniej wytrzymałymi karabinkami owalnymi jest udoskonalona wersja tych pierwszych, mianowicie karabinki d-kształtne asymetryczne. Karabinki d-kształtne asymetryczne są bardzo popularne ze względu na fakt, że mimo niewielkiej wagi oferują dobrą wytrzymałość. Są one często rekomendowane początkującym wspinaczom.

Liny

Arborystyczne liny wspinaczkowe muszą być przystosowane do specjalnych warunków wynikających z używania ich np. podczas pracy z pilarką na wysokości. W przypadku arborystycznych lin wspinaczkowych szczególną uwagę przykłada się do odporności na ścieranie oraz widoczności. Liny te muszą być w stanie utrzymać arborystę wraz z oprzyrządowaniem, a także piłę łańcuchową oraz dodatkowy sprzęt. Muszą także odróżniać się od otoczenia, by zminimalizować ryzyko przypadkowego przecięcia. Liny arborystyczne oferują różną rozciągliwość oraz średnicę, tak aby możliwe było odpowiednie dopasowanie ich do pracy z pilarką lub sprzętem wspinaczkowym typu Spiderjack czy Zigzag.

Rzutki, linki, proca

Rzutki arborystyczne, linki do rzutek oraz proce pozwolą zainstalować linę na wysokości do 40 metrów. Rzutki są odporne na uderzenia, a ich jaskrawe kolory poprawiają widoczność i odróżniają je od otoczenia. Waga oraz kształt ciężarków ułatwiają montaż liny. Linki do rzutek są lekkie i mają niewielką średnicę, dzięki czemu niemal w ogóle nie ograniczają rzutki w locie, co pozwala osiągnąć jej dużą wysokość. Dzięki procy Big Shot NOTCH możliwy jest szybki i bezpieczny montaż liny wspinaczkowej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl