Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

Kaski arborystyczne

Kask PETZL Vertex Vent Biały Kask PETZL Vertex Vent Biały
Producent: Petzl
Cena:

399,00 zł

Cena netto: 324,39 zł

Kask PETZL Vertex Vent Czerwony Kask PETZL Vertex Vent Czerwony
Producent: Petzl
Cena:

399,00 zł

Cena netto: 324,39 zł

Kask PETZL Vertex Vent Pomarańczowy Kask PETZL Vertex Vent Pomarańczowy
Producent: Petzl
Cena:

399,00 zł

Cena netto: 324,39 zł

Kask PETZL Vertex Vent Żółty Kask PETZL Vertex Vent Żółty
Producent: Petzl
Cena:

399,00 zł

Cena netto: 324,39 zł

Kask zintegrowany Protos Integral Arborist Red Yellow Kask zintegrowany Protos Integral Arborist Red Yellow
Producent: Pfanner
Cena:

1 550,00 zł

Cena netto: 1 260,16 zł

Osłona twarzy PROTOS Visor F39 Osłona twarzy PROTOS Visor F39
Producent: PROTOS
Cena:

290,00 zł

Cena netto: 235,77 zł

szt.
zobacz więcej
Pasek do Kasku Protos Pasek do Kasku Protos
Producent: PROTOS
Cena:

155,00 zł

Cena netto: 126,02 zł

szt.
zobacz więcej
wymienna wkładka do kasku-czołowa Klima-AIR-StirnBand soft wymienna wkładka do kasku-czołowa Klima-AIR-StirnBand soft
Producent: PROTOS
Cena:

39,00 zł

Cena netto: 31,71 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
Wymienne ochronniki słuchu do kasku PROTOS Wymienne ochronniki słuchu do kasku PROTOS
Producent: PROTOS
Cena:

217,00 zł

Cena netto: 176,42 zł

  • nowość
  • nowość

Kaski arborystyczne – ochrona głowy podczas pracy na wysokości

Głównym przeznaczeniem kasków dla arborystów jest ochrona. Aby spełniały one tę rolę, należy zadbać o to, by wybrane modele posiadały wszystkie certyfikaty wymagane do wykonywania danego rodzaju pracy. Poza aspektem certyfikacji są jednak inne cechy, które powinniśmy brać pod uwagę przy wyborze kasku arborystycznego. Komfort użytkowania stanowi istotny element bezpieczeństwa podczas pracy na wysokości. Innymi elementami, które warto rozpatrzyć podczas wybierania kasku arborystycznego, są jego funkcjonalności i cena.

Wygoda kasku arborystycznego jako istotny element bezpieczeństwa

Przy wyborze kasku arborysta powinien wziąć pod uwagę komfort jego użytkowania. Bezpieczeństwo jest bez wątpienia ważną cechą każdego kasku, a dyskomfort podczas pracy może rozpraszać i prowadzić do wypadku. Kaski dla arborystów są zazwyczaj dobierane według obwodu głowy i mogą być regulowane, co pomaga w zapewnieniu idealnego dopasowania. Wyściełanie kasku, zwłaszcza pasek pod brodą, ma wpływ na jego komfort. Niektóre kaski mają wyściółkę, którą można regulować w zależności od potrzeb użytkownika.

Stabilność i trwałość kasku to również ważne parametry wpływające na komfort jego użytkowania. Arborysta często pracuje na wysokości, co wymaga stabilnego kasku, który nie ześlizguje się podczas pracy z narzędziami lub poruszania się. Trwałość odnosi się do zdolności materiału użytego przy produkcji kasku do wytrzymania intensywnego użytkowania. Warto zauważyć, że uszkodzony kask musi być natychmiast wymieniony, nawet jeśli nie brał udziału w poważnym wypadku.

Zintegrowany kask arborystyczny chroniący wzrok oraz słuch

Podczas pracy z pilarką arborysta narażony jest na długotrwały hałas i ryzyko kontaktu z odpryskującym drewnem. Te czynniki stanowią oczywiste ryzyko dla naszego wzroku i słuchu, a zewnętrzne akcesoria, takie jak gogle czy słuchawki, mogą okazać się niekompatybilne z kaskiem lub nie zapewniać pełnej ochrony.

Kask zintegrowany Protos Integral Arborist Red Yellow rozwiązuje te problemy, zapewniając zarówno ochronę wzroku, jak i słuchu w jednym urządzeniu, w pełni zintegrowanym z ogólnym systemem bezpieczeństwa arborysty. Wspomniany kask jest również dostępny w kolorze niebieskim i czarno-białym.

Kask Protos Integral został zaprojektowany tak, aby chronić głowę przed potencjalnie szkodliwymi uderzeniami, takimi jak spadające przedmioty lub gałęzie, a także aby zapobiec przedostawaniu się drzazg drewna do oczu lub uszu. Wyposażony jest w przyłbicę, która wystaje kilka centymetrów poza twarz, blokując przedostaniem się odłamków do oczu arborysty. Kask zapewnia również ochronę uszu. Zaletą nauszników połączonych z kaskiem jest pewność, że nie zaczepią się one o gałęzie.

Komfortowe kaski arborystyczne bez dodatkowych osłon

Kaski arborystyczne i do wspinaczki powinny oferować możliwość regulacji rozmiaru kasku poprzez zaciśnięcie lub poluzowanie paska pod brodą. Idealnie byłoby, gdyby do kasku dołączony był materiałowy pokrowiec, w który można włożyć kask arborystyczny podczas przechowywania go na przykład w samochodzie – ochroni to kask arborystyczny przed promieniami słonecznymi i zmniejszy jego ekspozycję na wilgoć, a oba te czynniki mogą istotnie przyspieszyć proces degradacji materiału. W przypadku kasków arborystycznych warto pamiętać, że kaski w jaskrawych kolorach są łatwiejsze do zauważenia wśród gałęzi. Widoczność znacznie wpływa na bezpieczeństwo i dotyczy to w tym samym stopniu dobrej widoczności samego arborysty, co bycia dobrze widocznym w środowisku pracy. W przypadku niezintegrowanych kasków arborystycznych wartą uwagi jest seria kasków PETZL Vertex Vent. Kask PETZL Vertex Vent Czerwony to atrakcyjny cenowo kask z doskonałą wentylacją. Cechuje się niewielką wagą (poniżej 500 g). Niska waga kasku jest o tyle ważna, że podczas wspinaczki ciężar oprzyrządowania jest bardziej odczuwalny niż podczas pracy na ziemi. Każdy kilogram oprzyrządowania na drzewie jest bardziej uciążliwy niż podczas pracy na twardym gruncie. Wyposażając się w kask bez dodatkowych osłon, nie pozbawiamy się możliwości ich używania. W razie potrzeby istnieje możliwość doposażenia kasku w latarkę czołową oraz ochronę wzroku i słuchu.

Wentylacja kasku – dlaczego jest tak ważna?

System wentylacji kasku jest jedną z najważniejszych cech wpływających na komfort użytkowania kasku arborystycznego. Arboryści odpowiedzialni za przycinanie dużych drzew w mieście spędzają większość czasu w pełnym słońcu. Bez możliwości cyrkulacji powietrza przez kask arborystyczny w gorące dni noszenie go może szybko stać się nie do zniesienia. Z drugiej strony kaski arborystyczne często umożliwiają zamknięcie otworów wentylacyjnych, na wypadek chłodnych i deszczowych dni. Dzięki temu kask jest tak samo wygodny w każdych warunkach pogodowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl